Meble do pokoju chłopięcego

Rodzice mogą mieć pewien problem z urządzaniem pokoju dla nastolatki, jednak nie oznacza to wcale że łatwiej jest pod tym względem zadowolić w pełni nastoletniego syna. Chociaż może się wydawać, że chłopcy przywiązują mniejszą uwagę do wyglądu mebli i dodatków, to jednak wygląd pokoju jest dla nich ważny.

Każda dorastająca osoba ma coraz większą potrzebę wyrażania swojego zdania i robienia różnych rzeczy po swojemu. Jeśli więc nastolatek ma się czuć dobrze w swoim pokoju, to jego wygląd powinien pozostawać w zgodzie z charakterem chłopca. Oczywiście najlepiej ustalić z nim różne szczegóły. Zwykle najbardziej zadowolony jest wtedy, gdy meble są proste, raczej nowoczesne i zajmują jak najmniej miejsca. W związku z tym dobrze mogą się sprawdzić pewne rozwiązania, które stosuje się zazwyczaj w przypadku niewielkich pokoi dla nastolatków. Zamiast łóżka można kupić kanapę. Po złożeniu będzie zajmowała znacznie mniej miejsca w ciągu dnia. Jeśli jednak propozycja z kanapą będzie się wydawała nastolatkowi zbyt mało męska można się zdecydować na meblościankę z chowanym łóżkiem. Zresztą meblościanki młodzieżowe są robione w taki sposób, że faktycznie jedna z nich może się dobrze sprawdzić w pokoju dla chłopca. Są proste, mogą mieć różne kolory, mają dużo szafek, półek i szuflad. W ogóle jeśli chodzi o szafy, to najlepiej aby miały przesuwne, a nie otwierane drzwi. Tworzy to wrażenie większego minimalizmu i bardziej nowoczesnego stylu.

Biurko w pokoju nastolatka również powinno być umieszczone w takim miejscu, aby nie zajmowało zbyt wiele przestrzeni. Może to być wnęka, róg pokoju, albo również meblościanka. Z pewnością wielu chłopców ucieszy się z biurka dostosowanego od razu do komputera. Praktycznym rozwiązaniem jest wtedy chociażby wysuwany blat na klawiaturę. Natomiast nad biurkiem można umieścić tablicę korkową, na której nastolatek będzie mógł umieszczać różne ważne dla niego informacje, wycinki z gazet, pomoce do nauki itp. Ważne jest też oczywiście to, żeby ściany, dywan, zasłony miały stonowane kolory i nie były zbyt ozdobne. Mogą nawet nawiązywać w jakiś sposób do hobby nastolatka, na przykład poprzez umieszczone na nich wzory.